Lugemist

Personaalarvutist uuesti PC-ni

Kunagi toimus revolutsiooniline läbimurre kui ilmavalgust nägid esimesed personaalarvutid ehk PC-id. Arvuti muutus personaalseks, seda kasutas ja oma käe järele muutis üks inimene. Arvuti võttis kasutaja näo. Sellest on nüüdseks palju aega ja mitu muud arvutustehnika uuendust läbimurde sooritanud.

Arvuti muutus üha väiksemaks ja kompaktsemaks kuni oli võimalik ta lausa kaasa võtta. Saime omale rüperaalid ehk sülearvutid.

Koos telefoni arenguga tuli kohale nutitelefon. Veel väiksem arvuti, mis lubas meile täielikku mobiilsust.

Seega võib meil momendil olla kasutusel lauaarvuti, sülearvuti, mobiil ning tahvelarvuti. Alates sellest ajast hakkas ilmnema vajadus ühtlustatud andmete järele ehk seal kus me parajasti viibisime, seal tahtsime ligi saada oma andmetele. Meil tekkisid personaalsed andmed.

Kogu loo juures mind huvitabki personaalsete andmete käitlemine eraisiku vaatevinklist. Kunagi meil olid flopid, siis tulid CD ja teised optilised andmeakandiad. Mingi aeg hiljem jõudis väliste kõvaketaste ja mälupulkade aeg. Me saime oma andmeid kaasas kanda nagu arvutitki. Nüüd on meil võimalik kasutada pilve ja andmeid pilves hoida.

Kuid on tekkinud veel üks valik. Järjekordne personaalarvuti ehk MiniPC. Tänapäeval oskab iga televiisor või monitor olla lihtsalt LCD paneel ehk tegelikkuses nad seda ongi, aga vastavalt vajadusele on muud omadused küljes. Seega saab Mini PC ühendada sellesinatse paneeliga ja sul on täiskomplekt arvuti. Muidugi on hea kui lisaks juhtmevaba hiir ja klaviatuur või ka need ühes seadmes. Äkki nüüd saab personaalseid andmeid koos arvutiga kaasas kanda ja igaks juhuks sünkroniseerida pilve. Valik igal juhul juures.

Nutitelefon

Mälupulk

Andmepilv

MiniPC

Salvesta
Küpsiste haldusriba
Kasutame küpsiseid, et tagada parim kodulehe külastamise kogemus. Kui keeldute võib veebileht kaotada osa funktsionaalsusest.
Nõustu kõigiga
Loobu kõigist
Vaata täpsemalt küpsiste kohta
Analytics
Vajalikud anonüümsete andmete mõõtmiseks ja kodulehe töö paremaks muutmisel.
Google Analytics
Nõustu
Loobu
Unknown
Unknown
Nõustu
Loobu